portal www.domdziecka.sanok.pl powstał 15 maja 2008 roku
     
38-500 SANOK, ul. Sadowa 21; tel. +48 13 4645445; e-mail. dd-sanok@wp.pl

 

kronika - 2016 rok...

 

 

| 50 - 43 | 42 - 36 | 35 - 29 | 28 - 22 | 21 - 15 | 14 - 8 | 7 - 1 |

 

  50 | Świąteczna CHOINKA z szyszek...

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, dlatego my postanowiliśmy samodzielnie wykonać ozdoby na stół wigilijny.

Tematem warsztatów plastycznych były: choinki z szyszek sosny i orzechów włoskich. Do zajęć przygotowywaliśmy się już kilka dni wcześniej. Pierwszego dnia Dawid razem z p. Moniką wybrali się na długi spacer podczas, którego zebrali aż dwie pełne siatki szyszek sosny.

Na drugi dzień Oliwia  i  Zosia zasuszyły pomarańcze i mandarynki, które

były ozdobą naszej świątecznej choinki. Starsze wychowanki Paulina, Daria i Patrycja umieszczały szyszki i orzechy na stożkach styropianowych za pomocą kleju w pistolecie- wykonały to bardzo starannie. Następnie Zosia pomalowała choinki złotym sprayem, który dodał im uroku.

Na kilka dni przed Wigilią Paulina, Zosia i Oliwia przystrajały choinki czerwonymi kokardkami, suszonymi mandarynkami, zielonym łańcuchem i brokatowymi bombkami - efekt był niesamowity!

Zajęcia przyniosły wychowankom wiele radości i zdobycie nowych umiejętności plastycznych.

  Piątek  23.12.2016 ||  Dodała  Monika

 

 

  49 | Niesamowite MIKOŁAJKI w Warszawie...

"Ile dasz dobrego z siebie tyle Ci sie zwróci

 od innych osób, w innej postaci,

w innym czasie, ale na pewno wróci.."

Na początku grudnia zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźnioną firmę EULER

HERMES  na trzydniową wycieczkę do  Warszawy.

Podróż do Warszawy minęła nam szybko i wesoło. Na początku naszej przygody zostaliśmy bardzo  miło przyjęci w siedzibie firmy Euler Hermes.  Zaprzyjaźnieni pracownicy oprowadzili nas po swoim miejscu pracy, gdzie w każdym dziale czekały na nas różne słodkości. Zostaliśmy również miło przyjęci przez prezesów, którzy podarowali nam słodkie prezenty.

Następnie udaliśmy się na wspólny obiad, a po obiedzie wyruszyliśmy do naszej bazy noclegowej. Po rozpakowaniu udaliśmy sie wraz z zaprzyjaźnionymi pracownikami Euler Hermes na wspaniałe ognisko i pieczenie kiełbasek.  Dopisywały nam dobre humory, a pan Tomek umilał nam czas grą na gitarze i  wspólnym śpiewaniu znanych przebojów.

Drugi dzień naszej przygody rozpoczął sie w Hangarze 646, gdzie mięliśmy możliwość poszaleć na trampolinach i różnego rodzaju atrakcjach.  Dla wszystkich była to świetna zabawa. Okazało się, że skoki na trampolinach były niesamowitą atrakcją nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

Po udanej zabawie, zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach, udaliśmy się na pyszny obiad i chwilowy odpoczynek. Następnie wyruszyliśmy do największego Centrum Nauki Kopernik. Tam mieliśmy możliwość zobaczyć różne wystawy dotyczące praw fizyki i przyrody, planetarium, laboratoria i samodzielnie przeprowadzać doświadczenia naukowe.

Po pełnym dniu wrażeń udaliśmy się do naszego hotelu, gdzie po krótkim odpoczynku czekała na nas niespodzianka ! Otóż nasi przyjaciele zorganizowali dla nas wspaniałą dyskotekę wraz z super poczęstunkiem - to co lubimy najbardziej- pyszną pizzą!!! Tańcom nie było końca, a nasz Karol pokazał swoje umiejętności taneczne:) 

Ostatniego dnia naszej wycieczki po śniadaniu udaliśmy się do centrum Warszawy, aby wsiąść do piętrowego autobusu. A tam czekał na nas przewodnik, z którym zwiedzaliśmy trochę "płaczącą" Warszawę. Przewodnik opowiedział nam  historię tego wspaniałego miasta. Zobaczyliśmy wiele pomników, kościołów, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza, najdroższą ulicę w Warszawie i wiele innych.

Następnie zostaliśmy zaproszeni na pyszny obiadek i regenerowaliśmy siły do powrotu do domu.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i serdecznie pożegnaliśmy się z bliskimi  naszemu sercu,  którzy okazali się wspaniałymi ludźmi :)

Składamy serdeczne podziękowania dla pracowników firmy Euler Hermes

za zorganizowanie dla nas wspaniałej wycieczki,

która okazała sie niesamowitą i niezapomnianą przygodą!

  Piątek  23.12.2016 ||  Dodały  Monika, Ewelina i Elżbieta

 

 

  48 | Poszerzamy nasze horyzonty kulturalne...

W grudniu nasza amatorska grupa odwiedziła Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Mieliśmy okazję podziwiać spektakl pt. "O dwóch takich, co ukradli księżyc" - adaptację wg najsłynniejszej powieści Kornela Makuszyńskiego.

Barwna muzyczna  opowieść w  reżyserii  Cezarego Domagały przypomina

 o tym, co jest w życiu ważne, co doceniamy dopiero, gdy kogoś lub czegoś zabraknie, akcentuje siłę matczynej miłości, która jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu.

Serdecznie polecamy wszystkim - nie tylko najmłodszym obejrzenie tego musicalu, gdzie gra aktorska, barwna choreografia i dynamiczność akcji przenosi nas w tajemniczy i pełen kolorów świat.

  Piątek  23.12.2016 ||  Dodała  Katarzyna

 

 

  47 | DZIĘKUJEMY Fundacji PBS "POMAGAM" - pracownikom Banku PBS...

Serdecznie dziękujemy Fundacji PBS Pomagam i pracownikom Banku PBS za okazane nam wsparcie i podarowanie chemii gospodarczej oraz kosmetyków dla dzieci.

  Czwartek  22.12.2016 ||  Dodała  Ewelina

 

 

  46 | MIKOŁAJKI  w Naszym Domu...

W imieniu obdarowanych podopiecznych Domu Dziecka im. Św. Józefa w Sanoku składamy serdeczne podziękowania za NIESPODZIANKI MIKOŁAJKOWE, które są spełnieniem skrytych marzeń dziecięcych i będą okruchami dobrych wspomnień z pobytu tutaj i spotkań z darczyńcami.

Dziękujemy za pamięć i zrozumienie potrzeb naszych dzieci, które dzięki takim gestom wierzą, że są wokół nich ludzie, na których pomoc i wsparcie mogą zawsze liczyć.

W imieniu dyrekcji, pracowników i wychowanków

wraz z podziękowaniami ślemy serdeczności świąteczne i noworoczne.

  Piątek  9.12.2016 ||  Dodała  Nina

 

 

  45 | IMPROWIZACJA - zajęcia teatralne...

22 listopada w ramach zajęć teatralnych gościliśmy w naszej placówce aktorkę BWA - panią Olgę Gruber. Tematem spotkania był teatr improwizowany, w którym aktorzy grają spontanicznie, bez scenariusza.

Korzystając ze swojego doświadczenia scenicznego pani Olga otwierała nas na nowe doznania, rozwijała wyobraźnię oraz umiejętność szybkiej reakcji na

sytuację.

Zajęcia przebiegły w wesołej atmosferze, wszyscy chętnie w nich uczestniczyliśmy i bardzo dobrze się bawiliśmy.

Składamy serdeczne podziękowania dla pani Olgi

za zorganizowanie inspirujących zajęć oraz świetną zabawę.

Życzymy sukcesów z życiu osobistym, zawodowym oraz scenicznym.

  Środa  7.12.2016 ||  Dodała  Katarzyna

 

 

  44 | Zajęcia dla Rodziców i Opiekunów...

Końcem listopada odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia warsztatowe dla bliskich naszych wychowanków: „Uczę się rozumieć potrzeby mojego dziecka”.

Na spotkaniu pojawili się dorośli, którzy chcieli zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności dotyczące rozumienia uczuć dzieci, poszukać sposobów, by lepiej komunikować się z nimi. Ponadto „skutkiem ubocznym” było zwiększanie  ilości  znanych  sposobów  radzenia  sobie z własnymi emocjami

w relacji z dziećmi (takimi jak smutek, złość czy strach).

Rodzice, ciocia i siostra naszych wychowanków aktywnie zaangażowali się w zaproponowane ćwiczenia, starali się poddać refleksji swoją wiedze na temat emocji przeżywanych przez dzieci, tego jak sobie z nimi radzą.

Zwieńczeniem pracy było stworzenie Drzewa Miłości, na którym przypięto utworzone przez uczestników listki z wyznaniami, dlaczego kochają swoich podopiecznych, co w nich bardzo lubią oraz jak chętnie spędzaliby wspólnie czas. Kolejne spotkanie planujemy na początku lutego 2017 roku.

Już teraz zapraszamy na wspólne zajęcia.

  Środa  7.12.2016 ||  Dodała  Judyta

 

 

  43 | ANDRZEJKI 2016 poza nami...

"Kiedy śmieje się dziec­ko,

śmieje się cały świat"

Janusz Korczak

W tym roku za sprawą  ks.  Michała  Szubry  i  jego  rewelacyjnej  załogi

wolontariuszek, odbyliśmy andrzejkowe spotkanie w wyjątkowy sposób. Były tańce, wróżby, smakołyki, a przede wszystkim wspaniała atmosfera, która udzielała się wszystkim gościom, domownikom, a nawet przybyłym rodzicom.

Ksiądz Michał swoim fenomenalnie przygotowanym programem imprezy sprawił, że wszyscy bez trudu spalili przyjęte kalorie połknięte razem ze smakołykami.

Podejrzewam, że długo nie zapomnimy tego andrzejkowego wydarzenia.

Z całego serca  dziękujemy za poświęcony nam czas....

  Wtorek  29.11.2016 ||  Dodały  Mariola i Małgorzata

 

 

Publikacja wizerunku osób za zgodą zainteresowanych
(
zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (z późniejszymi zmianami i uwzględnieniem dyrektyw Wspólnot Europejskich)

 
Nasi Przyjaciele

 
 
     

wszelkie prawa zastrzeżone (c) waja 2008